Yükleniyor, Lütfen Bekleyiniz.

Şubat Sıcağı Elektrik Tüketimini Düşürdü!

8 Şubat 2016Haber

Mevsim normallerinin dışında bir sıcaklığa kavuşan şubat ayında Türkiye genelinde elektrik tüketiminde yaklaşık yüz 11’lik bir düşür yaşandı.

Aylık Elektrik Tüketim İstatistik Verileri

Türkiye Elektrik İletim A.Ş(TEİAŞ) tarafından yapılan açıklamalar aylık elektrik tüketim istatistikleri veri alınarak yapıldı. Yapılan açıklamalara göre şubat ayı içersinde 21,14 milyar kilovat saatlik bir düşüş yaşandığını bildiren yetkililer önceki aya göre oldukça büyük bir azalmanın olduğunu bildirdiler. Ocak verilerinde elektrik tüketim miktarının 23,79 milyar kilovat saat olduğu açıklanırken, ocak ayına nazaran şubat ayında yaşanan bu düşüsün soğuk geçen ocak ayının iklimsel sebeplerine bağlı olduğu açıklandı.

elektrik tüketimi azaldı

Şubat Ayı En Düşük ve En Yüksek Ani Puant Değerleri

Şubat ayı içersinde en yüksek ani puant değerini bildiren yetkililer bunun 8 Şubat saat 11.00’ de yaşandığını ve 8 Şubat saat 11.00 da alınan değerin 38 bin 545 megavat olduğu açıklandı. En düşük şubat ani puant değerinin ise 28 Şubat günü saat 19.00 ‘ da görüldüğünü bildiren yetkililer 28 Şubat günü 19.00 da alınan değerin ise 29 bin 599 megavat olduğunu açıklamalarına eklediler.

Türkiye elektrik tüketimi için alınan, aylık elektrik tüketim istatistikleri verilerine göre, ocak ayı 73 bin 427 megavat olan kurulu güç şubat ayının sonu itibari ile 5,8 artış göstererek 73 bin 854 megavat değere yükseldi.

Enerba Enerji

Şirket güçlü teknik kadroları ve alt yapısı ile genç bir firma olmasına rağmen, başarıyla tamamlanmış projeleriyle, referans listesini oluşturabilmiştir.

Son Projeler
son projeler