Yükleniyor, Lütfen Bekleyiniz.

Elektrik Kesintilerin de Yeni Dönem!

8 Mart 2016Haber

Elektrik dağıtım uygulamalarında yapılan bakımlar ile daha sağlıklı ve daha kaliteli enerjiye ulaşabiliyoruz. Fakat bu bakımların yapılabilmesi için yaşanan kesintiler sonucunda yaşanan enerjisiz zaman sebebi ile halktan gelen isyana kulak kabartan yetkililer, enerjinin kesilmeden bakımın olabilmesi için yeni proje oluşumuna başladı.

Yalıtkan Giysi

Elektrik kesintisi olmadan yapılacak olan enerji altında çalışmaya canlı bakım adı veriliyor. Canlı bakım uygulamasında bakım işlemi yapan personel yalıtkan giysiler ile korunacak. Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ) Genel Müdürü Mükremin Çepni tarafından yapılan açıklamalara göre bu proje için uygulama takviminin başladığı yönünde oldu. Amerika da uygulaması bulunan canlı bakım, Amerikalılar ile ortak çalışma sonucunda hayata geçiyor.

elektrik kesintilerinde yeni dönem

Personel Eğitimi

Uygulamanın yapılabilmesi için yalıtkan giysinin dışında personelinde enerji altında çalışma prensiplerini bilen eğitimli personel olması gerektiği üstüne de duran Çepni, uygulamanın yapılacağı yalıtkan giysileri numune olarak getirteceklerini ve personel eğitiminin bu numune giysiler ile yapılacağını da açıklamalarına ekledi.

Personel eğitimi ve gerekli olan tüm teçhizatların tamamlanmasının ardından canlı bakım faaliyetlerinin orta gerilim seviyesinde olacağı da açıklanırken bu çalışmanın bir benzerinin de Türkiye Elektrik İletim A.Ş (TEİAŞ) tarafından da yapıldığı bildirildi. TEİAŞ ‘ ın çalışmalarının yüksek gerilim noktasında olduğunu bildiren Çepni, TEDAŞ ’ ın orta gerilim ve onun altında olan gerilim noktalarında uygulamanın yapılacağı açıkladı.

Enerba Enerji

Şirket güçlü teknik kadroları ve alt yapısı ile genç bir firma olmasına rağmen, başarıyla tamamlanmış projeleriyle, referans listesini oluşturabilmiştir.

Son Projeler
son projeler